Ihmiset

Sakari vastaa Zuren laadusta ja visiosta. Hän on Microsoft Azure MVP. Hänellä on yli 15 vuotta kokemusta vaativien kehitysprojektien suunnittelusta ja toteuttamisesta.

Sakari Nahi

Coding Executive Officer

+358 50 368 7782 sakari.nahi@zure.com LinkedIn
Sami on viettänyt jo yli 15 vuotta IT -alalla varsin laajalla kattauksella. Kokemusta löytyy suurista on-line järjestelmistä, infrasta, ohjelmoinnista, suunnittelusta ja hallinnosta.

Sami Lavikko

Coding Technology Officer

+358 50 394 6588 sami.lavikko@zure.com LinkedIn
Markuksella on monipuolinen kokemus IT-alalta niin tuote-, projekti- kuin palveluliiketoiminnasta. Markus vastaa Zuren liiketoiminnan kehittämisestä. Markus vastaanottaa mielellään tarjouspyyntösi ja muut kyselysi.

Markus Manninen

Business Development Director

+358 50 449 7719 markus.manninen@zure.com LinkedIn
Glenn is a Microsoft Azure MVP. He has over 10 years of experience working with Microsoft technologies. Currently, he’s focused on designing and building secure, scalable cloud-based solutions on Microsoft Azure.

Glenn Colpaert

Founder of Zure Belgium

+32 47 777 4304 glenn.colpaert@zure.com LinkedIn
With almost 20 years of experience in IT as an architect, developer and team lead, Pieter worked on numerous projects. He has experience in platform, system and solution design and project management.

Pieter Vandenheede

Founder of Zure Belgium

+32 47 983 8313 pieter.vandenheede@zure.com LinkedIn
Maarten has more than 15 years of experience in .NET, and has worked with Azure ever since it was launched in 2008. He likes building applications that talk HTTP.

Maarten Balliauw

Zure.be Advisor

maarten.balliauw@zure.com LinkedIn
Jarno omaa viidentoista vuoden kokemuksen vaativista ohjelmistoprojekteista. Jarno on kokenut arkkitehti ja kehittäjä, joka on erikoistunut Microsoft Azure-projekteihin.

Jarno Tikka

Azure Developer / Architect

jarno.tikka@zure.com LinkedIn
Juvalilla on 15 vuotta kokemusta IT-alalta. Hänellä on monipuolinen katsantokanta sovelluskehitykseen, sillä hän on toiminut testaajana, ohjelmoijana, spesialistina ja konsulttina. Ennen Zureen tuloaan Juval toteutti BI-ratkaisuita Microsoftin työkaluilla Suomen suurimmille yrityksille.

Juval Nadav

Continuous Services Lead

+358 40 778 2021 juval.nadav@zure.com LinkedIn
Mika on toiminut kehittäjänä ja arkkitehtina Microsoftin teknologioiden parissa vuodesta 2001. Hänellä on syvätekninen osaaminen vaativien ja skaalautuvien hajautettujen järjestelmien toteuttamisesta. Mikan intohimona ovat uudet teknologiat, ja hänet löytääkin usein kuuntelemasta niitä käsitteleviä podcasteja. Hän on myös rakentanut Windows 10 Universal-sovelluksia.

Mika Varjonen

Azure Developer / Architect

mika.varjonen@zure.com LinkedIn
Pasilla on lähes 20 vuoden kokemus niin pienistä kuin erittäin suuristakin tietojärjestelmistä. Pasi on toiminut projekteissa ja tuoteliiketoiminnassa kehittäjän, arkkitehdin ja teknisen projektipäällikön rooleissa. Pasin sydämen asiana on liiketoiminnallisten haasteiden ratkaiseminen tehokkaasti modernien tietojärjestelmien avulla.

Pasi Taive

Azure Developer / Architect

pasi.taive@zure.com LinkedIn
Rami on kiinnostunut etsimään ohjelmistoprojekteihin ratkaisumalleja, joiden avulla ohjelmistot voidaan suunnitella ja kehittää vastaamaan projektin laatu- sekä käytettävyysvaatimuksia. Hänellä on laaja kokemus erilaisten järjestelmien toteuksesta työpöydälle, selaimeen sekä pilveen Microsoftin teknologioilla. Ramilla on yli kymmenen vuoden kokemus järjestelmäsuunnittelusta sekä ohjelmistokehityksestä.

Rami Keski-Honkola

Azure Developer / Architect

rami.keski-honkola@zure.com LinkedIn
Ilpon viisitoistavuotiseen uraan IT-alalla on kertynyt monenlaista kokemusta muun muassa markkinatiedon tuotteistamisesta, tietohallinnon kehittämisestä, ratkaisumyynnistä, ketterästä kehityksestä, legacy-järjestelmistä ja tietokantojen ylläpidosta. Mieluisimmaksi tekemiseksi on kuitenkin muodostunut pragmaattinen ongelmanratkaisu moderneilla sovelluskehityksen työkaluilla ja menetelmillä.

Ilpo Toni

Azure Developer / Architect

ilpo.toni@zure.com LinkedIn
Olli on työskennellyt it-alalla vuodesta 2005, laaja-alaisesti monien eri teknologioiden ja erityyppisten järjestelmien kanssa. Ollin sydäntä erityisen lähellä ovat laadukkaat, käyttäjälle lisäarvoa tuottavat sovellukset, yleisesti sovellusten elinkaaren hallinta sekä teknisten ongelmien ratkaisu.

Olli Alopaeus

Azure Developer / Architect

olli.alopaeus@zure.com LinkedIn
Villellä on 10+ vuotta kokemusta ohjelmoinnista mm. suurten verkkokauppojen parissa. Villen erikoisosaamista on UI-kehitys ja verkkosivujen käytettävyys sekä suorituskyky.

Ville Toni

Azure Developer / Architect

ville.toni@zure.com LinkedIn
Jannella on laaja, yli viiden vuoden kokemus useista teknologioista. Hän on innostunut kehittäjä ja panostaa voimakkaasti oman osaamisensa kehittämiseen. Erityisiä kiinnostuksen kohteita ovat robotiikka ja IoT.

Janne Välimaa

Azure Developer

janne.valimaa@zure.com LinkedIn
Sami on työskennellyt yli 20 vuotta niin pienien kuin suurien yritysten tuote- ja ohjelmistokehitysprojekteissa käyttäen Microsoft-teknologioita. Hänellä on kokemusta eri rooleista kehittäjästä johtajaksi, intohimo on niin backend kuin frontend -kehityksessä, ja tietenkin Azuressa. Panostusalueina tällä hetkellä uudet Azure -palvelut ja React.

Sami Ovaska

Azure Developer / Architect

sami.ovaska@zure.com LinkedIn
Pontus omaa yli 15 vuoden kokemuksen IT-alalta, jossa hän on työskennellyt erikokoisten tietojärjestelmien parissa ohjelmistokehittäjän ja järjestelmäsuunnittelijan rooleissa. Pontus pyrkii jatkuvasti oppimaan uutta ja kehittämään osaamistaan. Huomion kohteina ovat tällä hetkellä erityisesti uudet front-end teknologiat sekä Microsoft Azure.

Pontus Weckström

Azure Developer

pontus.weckstrom@zure.com LinkedIn
Joona on intohimoinen luovan työn ammattilainen. Hänellä on laaja ja monipuolinen kokemus konseptisuunnittelusta, UX/UI-suunnittelusta, graafisesta suunnittelusta ja brändäyksestä.

Joona Puurunen

Creative Director

+358 40 731 3876 joona.puurunen@zure.com LinkedIn
Juhani on toiminut IT-alalla yli 10 vuotta kehittäjänä, arkkitehtinä, konsulttina ja CTO:na. Eniten kokemusta hänellä on Microsoftin teknologioista, ja nyt hän keskittyy Microsoft Azureen.

Juhani Markkula

Azure Developer

juhani.markkula@zure.com LinkedIn
Joonas on rakentanut järjestelmiä Microsoftin teknologioilla vuodesta 2015. Hän on Microsoft Azure MVP. Hän on kokenut kouluttaja ja yksi maailman aktiivisimpia vastaajia Azure AD kysymyksissä Stack Overflowssa.

Joonas Westlin

Azure Developer / Architect

joonas.westlin@zure.com LinkedIn
Jannella on lähes 15 vuotta kokemusta haastavista kehitysprojekteista. Hän toiminut kehittäjänä, konsulttina, arkkitehtina, team leadina ja liiketoiminnallisena analystina. Jannella on erityistä kokemusta tuotteiden kehittämisestä.

Janne Pasanen

Azure Developer / Architect

janne.pasanen@zure.com LinkedIn
Jonilla on yli 5 vuotta kokemusta sovelluskehityshankkeista. Hän on suunnitellut, kehittänyt ja ylläpitänyt kompleksisia verkkopohjaisia järjestelmiä. Nyt hän keskittyy Microsoft Azureen.

Joni Virtanen

Azure Developer

joni.virtanen@zure.com
Jaakko on toiminut erilaisia tehtävissä alalla yli 20 vuotta. Hän on kokenut konsultti ja omaa laaja-alaisen käytännön kokemuksen Microsoft Azuresta, Office 365:sta ja Microsoft-ratkaisuista yleisesti.

Jaakko Nikko

Principal Consultant

+358 40 843 7717 jaakko.nikko@zure.com LinkedIn
Lauri on kvanttifysiikan tohtori, ja hänen mielenkiinnon kohteenaan on älyn kaivaminen ja rakentaminen isojen tietovarastojen päälle.

Lauri Lehman

Data Scientist

lauri.lehman@zure.com LinkedIn
Okolla on yli 15 vuotta kokemusta Microsoftin teknologioista. Hän on erityisen osaava yritysten elinkaaren (ALM & DevOps), palveluiden hallinnan ja vaativien pilviarkkitehtuurien suhteen.

Okko Oulasvirta

Principal consultant

+358 40 778 7028 okko.oulasvirta@zure.com LinkedIn
Samilla on yli 10 vuoden kokemus IT-alalla web-sovellusten kehityksestä ja suunnittelusta. Hänen vahvin osaaminen on käyttöliittymäkehityksessä. Erityisiä kiinnostuksen kohteita Samilla on Azure ja funktionaalinen ohjelmointi.

Sami Laitala

Azure Developer

sami.laitala@zure.com LinkedIn
Tuomaksella on yli 10 vuotta kokemusta sovellusten suunnittelusta ja toteuttamisesta. Hän on aiemmin työskennellyt pilvipohjaisten SaaS-ratkaisuiden ja analytiikan parissa. Nyt hän keskittyy Azureen.

Tuomas Tattari

Azure Developer

tuomas.tattari@zure.com LinkedIn
Jannella on 10 vuoden kokemus ohjelmistokehityksestä Microsoftin teknologioilla. Sinä aikana hän on toiminut mm. kehittäjänä, projektipäällikkönä ja team leadina. Kokemusta löytyy kaikista ohjelmistoprojektin vaiheista vaatimusmäärittelystä toteutukseen. Tämän hetken kiinnostuksen kohteita ovat Azure ja Machine Learning.

Janne Hakkarainen

Azure Developer

janne.hakkarainen@zure.com LinkedIn
Lauri on Microsoftin työkaluihin erikoistunut IT-ammattilainen. Hän aloitti uransa vuonna 2007 ja on matkan varrella huomannut, että on kehittäjänä parhaimmillaan backend-rooleissa. Ennen Zurea hän on toiminut sekä Suomessa että ulkomailla erilaisissa kehitys- ja projektinhallintarooleissa.

Lauri Peltonen

Azure Developer

lauri.peltonen@zure.com LinkedIn
Anssilla on yli 10 vuoden kokemus IT-alalta web- ja mobiilisovelluskehityksen parissa. Pääpaino on aiemmin ollut back end-kehityksessä, mutta lähivuosina keskittyminen on siirtynyt enemmän käyttöliittymä-, mobiili- ja Azure-kehitykseen.

Anssi Sandelin

Azure Developer

anssi.sandelin@zure.com LinkedIn
Iiro on työskennellyt yli 17 vuotta kehittäjänä, suunnittelijana ja sovellusarkkitehtina useissa vaativissa ohjelmistoprojekteissa. Iirolla on laaja kokemus työskentelystä yritystason globaalien ohjelmistojärjestelmien kanssa. Hän on käyttänyt Microsoftin kehitystyökaluja koko ohjelmistokehitysuransa ajan. Tällä hetkellä hän suunnittelee ja toteuttaa ratkaisuja Microsoft Azuressa.

Iiro Airaksinen

Azure Developer

iiro.airaksinen@zure.com LinkedIn
Jonilla on yli 20 vuoden kokemus Microsoftin teknologioista. Hän on toiminut erikokoisissa projekteissa arkkitehtinä ja kehittäjänä, erityisesti taustajärjestelmien puolella. Häneltä löytyy kokemusta myös koulutuksista ja tuotekehityksestä. Azuren lisäksi Jonin intohimoja ovat C#/.NET, SQL Server ja Azure DevOps.

Joni Moilanen

Azure Developer / Architect

joni.moilanen@zure.com LinkedIn
Ari ratkaisee liiketoiminnan ja IT-ympäristöjen tarpeet ja haasteet moderneilla pilviteknologioilla. Hän löytää sopivat teknologiat ja suositukset tietoturvallisten, joustavien ja kustannustehokkaiden ratkaisujen suunnitteluun sekä toteutukseen. Ari on työskennellyt Microsoft-teknologioiden parissa vuodesta 2001.

Ari Ijäs

Senior Consultant

+358 40 833 1264 ari.ijas@zure.com LinkedIn
Pasilla on yli 6 vuoden kokemus Microsoftin tuotteista. Hän omaa laajan tietämyksen Azuren palveluista IaaSista aina Serverless-tarjontaan asti. Uransa aikana Pasi on toiminut pilviarkkitehtina, kehittäjänä, järjestelmäasiantuntijana sekä projektipäällikkönä. Nyt hän keskittyy DevOps-toimintatapoihin, pilviautomaatioon sekä sovelluskehitykseen.

Pasi Huuhka

DevOps Architect

pasi.huuhka@zure.com LinkedIn
Mikolla on 15 vuoden kokemus .Net-kehittäjänä. Hän on työskennellyt arkkitehtinä lukuisissa it-projekteissa suunnitellen integraatio- ja sovellusarkkitehtuuria. Mikko on suunnitellut myös sovelluksia ja osallistunut niiden toteutukseen koodaajana.

Mikko Knuuttila

Azure Developer

mikko.knuuttila@zure.com LinkedIn
Riku toimii Zurella jatkuvien palveluiden parissa. Koulutukseltaan hän on tietotekniikan insinööri. Riku on sertifioitu Azure osaaja ja häneltä löytyy useampi vuosi kokemusta erilaisista IT-tuen tehtävistä. Kiinnostuksen kohteena hänellä on suuret kokonaisuudet, joten Azure -tuntemusta löytyy IaaSista PaaSiin. On-premises ei myöskään ole hänelle vieras käsite. Osaamisensa kautta Riku pyrkii jatkuvasti etsimään parempia ratkaisuja parantaakseen järjestelmiä suuressa kuvassa.

Riku Pirttinokka

Azure Specialist

riku.pirttinokka@zure.com LinkedIn
Ollilla on yli kymmenen vuoden laaja-alainen kokemus IT-alalta ja sovelluskehitysprojekteista. Viimeiset viisi vuotta Suomen mukavimmaksi konsultiksi kutsuttu Olli on ratkonut vastuuroolissa asiakkaidensa liiketoimintahaasteita yksinomaan Microsoft-pilviteknologioiden avulla.

Olli Kari

Senior Consultant

+358 44 320 1217 olli.kari@zure.com LinkedIn
Aleksilla on yli kymmenen vuoden kokemus IT-busineksessa Microsoft-pohjaisten ratkaisuiden konseptoinnista, suunnittelusta ja toimittamisesta suomalaisissa suuryrityksissä. Viimeiset kuusi vuotta hän on ratkonut asiakkaiden liiketoimintaongelmia Microsoft Cloud -alustalla.

Aleksi Autere

Senior Consultant

+358 50 490 8592 aleksi.autere@zure.com LinkedIn
Kimmo on toiminut kehittäjä Microsoft-teknologioiden parissa yli 20 vuotta. Tutuiksi ovat tulleet niin web-käyttöliittymä-, taustajärjestelmä-, kuin integraatiokehityskin. Viime aikoina Kimmon kiinnostuksen kohteet ovat olleet mikropalveluissa sekä niihin liittyvissä teknologioissa ja suunnittelumalleissa.

Kimmo Puranen

Azure Developer

kimmo.puranen@zure.com LinkedIn
Alpolla on 10 vuoden kokemus web-ohjelmistojen kehityksestä erikokoisissa yrityksissä. Hänen taitoihinsa kuuluu sekä taustajärjestelmä-, että käyttöliittymäkehitys. Microsoftin teknologiat ovat kuuluneet Alpon käyttämiin teknologioihin lähes hänen koko uransa ajan.

Alpo Nopanen

Azure Developer

alpo.nopanen@zure.com LinkedIn
Timolla on 20 vuoden kokemus tietojärjestelmien suunnittelusta ja toteutuksesta yksityisen sekä julkisen sektorin yrityksille. Tietysti Microsoftin teknologioita hyödyntäen. Hän on toiminut uransa aikana mm. arkkitehdin, sovelluskehittäjän sekä team leadin rooleissa. Kiinnostuksen kohteena Timolla on taustajärjestelmien kehittäminen Azure -pilvialustalla.

Timo Piironen

Azure Developer

timo.piironen@zure.com LinkedIn
Juholla on yli viiden vuoden kokemus sovelluskehityksestä. Hän on työskennellyt julkisella ja yksityisellä sektorilla useiden teknologioiden ja alustojen parissa. Hän on kiinnostunut monesta IT-teknologian alueesta.

Juho Heikkinen

Azure Developer

juho.heikkinen@zure.com LinkedIn
Villellä on yli 10 vuoden kokemus .NET kehittäjänä. Hän on työskennellyt monissa erilaisissa projekteissa niin julkisella kuin yksityisellä sektorilla .NET teknologian ja web-teknologioiden ympärillä. Viimeisimmät innostuksen kohteet pyörivät Azure-pilven sekä modernien web-tekniikoiden ympärillä.

Ville Hytönen

Azure Developer

ville.hytonen@zure.com LinkedIn
Pekan ura IT-alalta starttasi teollisuuden automaatioista. Reilun 10 vuoden aikana hän on osallistunut vaativin projekteihin aina vaativuusmäärittelyistä asiakaskoulutuksiin. Nykyiset mielenkiinnon kohteet löytyvät Azuren datakäsittelystä ja kotiautomaatioista.

Pekka Rajanen

Azure Data Engineer

pekka.rajanen@zure.com LinkedIn
Adrian on toiminut yli 14 vuoden ajan niin kehittäjänä kuin arkkitehdin roolissa. Hän on tehnyt toteutuksia sekä yritys- että kuluttajabusinekseen suunnatuissa projekteissa. Kokemusta häneltä löytyy Microsoft-teknologioista kuten Azuresta, mutta AWS on hänelle myös tuttu. Eniten Adrian nauttii Backend-toteutuksista, mutta kaikki alueet ja haasteet kiinnostavat!

Adrian Simionescu

Azure Developer

adrian.simionescu@zure.com LinkedIn
Iirolle on kertynyt noin viisi vuotta kokemusta .NET-teknologista sekä muista kehitys- ja hallinnointitehtävistä. Hänellä on full-stack -kokemuspohja backend-painotuksella. Hänen intohimonaan on hyvän, ylläpidettävän koodin kirjoittaminen sekä kestävien ohjelmistojen kehitys.

Iiro Vanninen

Azure Developer

iiro.vanninen@zure.com LinkedIn
Villen ura alkoi prosessiteollisuuden puolella, jossa hän kehitti sovelluksia .NET-teknologioilla. Myöhemmin mukaan tuli Azuren IaaS sekä PaaS -ratkaisut. Kokemusta hänelle on kertynyt noin 4 vuotta ja nyt hän keskittyy backend -kehitykseen ja seuranta ratkaisuihin.

Ville Tähkävuori

Azure Developer

ville.tahkavuori@zure.com LinkedIn
Pekalla on yli 5 vuoden kokemus IT-alalta, web-sivustojen ja -applikaatioiden kehityksestä. Hänen vahvimpia osaamisalueitaan ovat toimivien käyttöliittymien kehitys ja luova ongelmanratkaisu.

Pekka Wallenius

Frontend Developer

pekka.wallenius@zure.com LinkedIn
Antin IT-ura alkoi rakennusautomaation maailmasta, josta hän siirtyi sovelluskehittäjäksi Microsoft-teknologioiden pariin. Kokonaisuudessaan kokemusta on kertynyt kuusi vuotta, joista neljä on mennyt .NET-kehityksen parissa. Mielenkiinnon kohteita hänelle ovat erityisesti aikaa kestävät arkkitehtuuriset ratkaisut ja niiden soveltaminen ongelmien ratkaisuun.

Antti Riksman

Azure Developer

antti.riksman@zure.com LinkedIn
Kristina on positiivisella asenteella varustettu taloushallinnon ammattilainen, jolla ei mene sormi suuhun tiukan paikan tullen. Työkokemusta Kristinalle on kertynyt monilta eri aloilta ja hän on aina pyrkinyt urallaan eteenpäin. Luvut ovat lähellä hänen sydäntään ja motivaattoreina toimivat auttamisen ja onnistumisen halu. Kristina vastaa Zurella taloushallinnon kokonaisuudesta ja pitää käsissään monta lankaa yhtaikaa. Lukujen kautta hän luo Zurelle kasvua ja menestystä.

Kristina Viikari

Finance Manager

kristina.viikari@zure.com LinkedIn
Natasha on monipuolinen suunnittelija, jolla on intohimona humanisoida tekniikka niin, että se tukee käyttäjän tarpeita sekä liiketoiminnan tavoitteita.

Natasha Overell

UX and Service Designer

natasha.overell@zure.com LinkedIn
Tuomaksella on yli 12 vuoden kokemus sovelluskehittäjän, konsultin ja arkkitehdin rooleista. Hän on Microsoftin sertifioima Azure-kehittäjä sekä ratkaisuarkkitehti. Hänen vahvimmat osaamisalueensa ovat taustajärjestelmien kehityksessä sekä CI/CD-automaatiossa.

Tuomas Hara

Azure Developer

tuomas.hara@zure.com LinkedIn
Mark on nörtteillyt yli 20 vuotta asiantuntijana, konsulttina, kouluttajana, arkkitehtina ja monissa muissa rooleissa. Hän työskentelee tällä hetkellä Zuren Continuous Services -tiimissä auttaen asiakkaitaan siirtymään pilveen modernilla tavalla. Mark työskenteli aiemmin Microsoftilla neuvoen asiakkaita ja kumppaneita Azure Infrastruktuuriin liittyvissä asioissa.

Mark ”Macke” Törnqvist

Azure Solutions Architect

mark.tornqvist@zure.com LinkedIn
Jukalla on yli 20 vuoden kokemus IT-alalta, pääsääntöisesti finanssi- ja julkiselta sektorilta. Microsoft-teknologioiden parissa hän on toiminut vuodesta 2008, joista viimeiset kuusi vuotta laiteympäristöjen ja CI/CD-putkien parissa. Jukka tuntee Azure DevOpsin syvällisesti ja hän on erityisen innostunut pilvialusten mahdollisuuksista automaatioalustoina.

Jukka Koskelin

DevOps Engineer

jukka.koskelin@zure.com LinkedIn
Ilkka on kokenut, käyttäjälähtöinen ja avarakatseinen ohjelmistokehityksen ammattilainen, jolla on laaja-alainen osaaminen Microsoftin pilviteknologioista. Ilkan vahvuuksia ovat liiketoimintatarpeiden tunnistaminen, ymmärtäminen ja määrittely sekä aktiivinen ote ratkaisujen kehittämisessä.

Ilkka Lehto

Service Design Lead

ilkka.lehto@zure.com LinkedIn
Erkka on työskennellyt sovelluskehityksen ja suunnittelun parissa vuodesta 2006. Hän on suunnittelija, fasilitoija ja luova teknologisti. Hänen fokuksensa on sovellusratkaisujen käyttäjälähtöisessä suunnittelussa ja toteutuksessa sekä ketterien tiimityöskentelymallien fasilitoinnissa.

Erkka Puusti

Design Lead

erkka.puusti@zure.com LinkedIn
Terolla on laaja kokemus datapohjaisten BI-ratkaisuiden suunittelusta ja toteutuksesta. Viimeisimpänä hän on keskittynyt koneoppimiseen ja data-arkkitehtuuriin.

Tero Isoranta

Data Specialist

tero.isoranta@zure.com LinkedIn
Ville on datan ammattilainen, joka rakastaa raa'an datan jalostamista hyödylliseksi tiedoksi. Viimeisimmät vuodet hän on tehnyt työnsä Microsoftin tuotteilla painottaen raportoinnin päätä tiedonhallinnan kokonaisketjussa.

Ville Lehmusmies

Azure Data Engineer

ville.lehmusmies@zure.com LinkedIn